Untitled

Wspinanie JEST dla każdego

Slide1

  Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd
                                                          Jan Paweł II

Wspinaczka profilaktyka

Slide 2

        Nie chodzi o to, aby wejść na szczyt, robi się to,
aby stać się kimś lepszym.

                                                          Walter Bonatti

klif_jarek

Slide3

       Podróżować, doznawać wrażeń i uczyć się
– znaczy żyć.

                          Szerpa Tenzing

glajt_start

Wspinaczka OzN, wspinanie osób niepełnosprawnych

Stowarzyszenie powstało w 2012 r. z inicjatywy kilkorga przyjaciół uprawiających czynnie różne rodzaje wspinaczki. Są wśród nas taternicy, grotołazi, biegacze górscy, doświadczeni alpiniści, instruktorzy wspinaczki sportowej, podróżnicy.

Łączy nas to, że lubimy się wspinać i działamy na różnych polach, żeby promować dostępność tej sympatycznej dyscypliny sportu. Wychodzimy z założenia, że każdy może się wspinać. Wspinanie wyzwala masy pozytywnej energii, endorfiny i pozwala przekraczać psychiczne i fizyczne bariery.

Od dłuższego czasu wspinamy się intensywnie z osobami z niepełną sprawnością na warszawskich ściankach. Z wielką radością obserwujemy postępy OeNów, jak sami osobie mówią. Ich ogromna determinacja do wspinania i koncentracja na celu  jest imponująca. Zapraszamy  wszystkie osoby z niepełną sprawnością do spróbowania.  Wspinanie JEST dla Was!

Organizujemy również pokazy slajdów, prelekcje i warsztaty w szkołach. Czynnie działamy na rzecz środowiska wspinaczkowego w Polsce. Część z nas pracuje jako czynni instruktorzy wspinania, w gronie członków mamy również przewodnika wysokogórskiego z międzynarodową licencją IVBV.

Prowadzimy zajęcia indywidualne dla OzN, grupowe dla dzieci zagrożonych marginalizacją. Nie prowadzimy sekcji.