historia

Slide1

  Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd
                                                          Jan Paweł II

Wspinaczka profilaktyka

Slide 2

        Nie chodzi o to, aby wejść na szczyt, robi się to,
aby stać się kimś lepszym.

                                                          Walter Bonatti

klif_jarek

Slide3

       Podróżować, doznawać wrażeń i uczyć się
– znaczy żyć.

                          Szerpa Tenzing

glajt_start

Slide4

Wspinanie jest dla każdego!

Wspinanie dzieci


Powstanie Stowarzyszenia łączy się z historią wokół terenu skoczni narciarskiej na warszawskim Mokotowie. Jako grupa przyjaciół lubiących się wspinać, szukaliśmy jakiś czas temu miejsca na stworzenie w Warszawie wspinaczkowego centrum marzeń. Obiektu do wspinania, miejsca spotkań wszystkich lubiących góry. Miejsca do treningu z prawdziwego zdarzenia, bo jak wiemy, nizina mazowiecka i Warszawa nie jest bogata w skałki. Marzyliśmy o miejscu, które będzie integrować wszystkich – sportowców, dzieci, niepełnosprawnych, wspinaczy górskich i bulderowych, amatorów i zawodowców. Przyjaznego, przestrzennego, będącego nie tylko komercyjnym obiektem, czy miejscem niszowych spotkań, ale miejscem łączącym nasze pasje i wszystkich ludzi z otwartą głową, którzy lubią nie tylko się wspinać, ale robić dla i wokół wspinania coś jeszcze.
Szukając trafiliśmy na fantastyczny teren Skoczni narciarskiej.

Zaraziliśmy tematem fantastycznych architektów z pracowni WWAA, którzy zrobili nam odlotową zupełnie koncepcję marzeń, która nawiązywała do  obiektów zburzonej już konstrukcji skoczni. Możecie ją obejrzeć na tej stronie.

I chociaż pomysł nie doszedł do fazy realizacji, chęć wspólnego działania na rzecz wspinaczki pozostała i tak w 2012 roku powstało Stowarzyszenie Skocznia.

Więcej możecie obejrzeć tu.