Wspinaczka Ozn, paraclimbing

Wieść o Skoczni szerzy się w Polsce!

Dość często otrzymujemy pytania z kim osoby z niepełnosprawnościami mogą powspinać się w innych miastach. Miejsc i instruktorów nie ma zbyt wiele, ale jak coś wiemy, to odsyłamy.
W kwietniu przyjechała specjalnie na zajęcia do nas Zuzanna ZuziNowe życie na kołach ze Śląska. Zuza porusza się na wózku, jest bardzo aktywna, nurkuje, startuje w półmaratonach. Gdzieś pomiędzy kursem nurkowania i przygotowaniami do maratonu postanowiła się powspinać.
Na początku chcieliśmy te zajęcia zorganizować na Śląsku, ale dostępności obiektów wspinaczkowych jest ograniczona. Braliśmy pod uwagę Kraków, ale Zuza zniecierpliwiona czekaniem, po prostu wsiadła w pociąg i przyjechała. Pokonawszy chaos na Dworcu Centralnym, dotarła na ścianę. Jako sportowiec dość szybko pojęła mechanikę ruchu wspinaczkowego.
Pokonała 5 dróg. To, że nogi nie pracują okazało się nie mieć znaczenia, bo Zuza ma świetną koordynację i bardzo silne ręce. Wprawdzie mówiła, że spodziewała się, że będzie łatwiej, ale my naprawdę nie zauważyliśmy trudności.
Było świetnie. Mamy wielką nadzieję, że następne zajęcia uda się zorganizować na Śląsku Mateusz Zabłocki dziękujemy za gotowość prowadzenia zajęć w Bielsku, mamy nadzieję, że Zuza jeszcze do Ciebie trafi.
Zajęcia możliwe dzięki naszemu Partnerowi- Averbit i programowi Start we wspinanie.
Niezrównanej Monika Szynkowska jedzie przez świat dziękujemy za wspieranie Zuzy w pomyśle!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *