Ponad czasem

 

Projekt dla mieszkańców Powiśla i Śródmieścia!

W 2016 r zaprosiliśmy rodziny: dzieci, rodziców i seniorów  z terenu Powiśla i Śródmieścia Warszawy do udziału w projekcie ‘Ponad czasem’. Celem projektu była aktywizacja lokalnej społeczności i nawiązanie relacji międzypokoleniowych.

W projekcie zbliżaliśmy małych i dużych. Poprzez ruch, wspólną zabawę na powietrzu, wycieczki i warsztaty integrowaliśmy się w atmosferze wspólnej zabawy, a przy okazji nauczyliśmy się kilku rzeczy: zasad pierwszej pomocy, posługiwania się GPSem oraz tradycyjnymi mapami. Wspinanie było elementem projektu rodzinnie chodziliśmy na ściankę, gdzie uczyliśmy się asekuracji. Uczyliśmy się podstaw robienia zdjęć i fotografowaliśmy interesujące fragmenty Śródmieścia.  Odbyły się warsztaty dotyczące  innych kultur i spotkania ze znanymi wspinaczami.

 

W projekt zaangażowało się wiele powiślańskich instytucji: Biblioteka na Czerniakowskiej, niezrównane Siostry ze Zgromadzenia Św. Wincentego a Paulo, Szkoła Podstawowa nr 34 na ulicy Kruczkowskiego i szkoła na Drewnianej. Bardzo dziękujemy – to był dobry czas!

Opisy poszczególnych działań znajdują się w zakładce aktualności.

 

 

Projekt współfinansowany ze środków m.St . Warszawy.