We współpracy z Fundacją Avalon zapraszamy osoby z niepełną sprawnością na zajęcia wspinaczkowe. Dzięki tej dyscyplinie można rozwinąć sprawność fizyczną oraz pobudzić do pracy mózg. Zajęcia są prowadzone przez instruktorów, posiadających wieloletnie doświadczenie we wspinaniu się z osobami z niepełnosprawnościami.

Aby uczestniczyć w zajęciach wspinaczkowych nie trzeba posiadać specjalnych uwarunkowań fizycznych.  Wspinaczka nie wymaga również nadludzkiej siły. Osoby chodzące, wspinając się, pracują przy wykorzystaniu rąk i nóg. Z kolei osoby poruszające się na wózku, wspinają się podciągając się głównie za pomocą rąk, a nogi są angażowane na tyle, na ile pozwalają na to możliwości fizyczne.

Zastanawiasz się, czy jako osoba, zmagająca się z niepełną sprawnością dasz radę? Podobną obawę miała też Monika Szynkowska, z  którą wspinamy się od półtora roku. 

„Ja? Mam mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Przecież osobie po urazie rdzenia kręgowego jest łatwiej: mają czynne ręce. A ja mam wszystko zaburzone. Nie dam rady. Albo oni mnie nie przyjmą”.

A teraz po każdym treningu, Monika nie może doczekać się następnego! 

Monika - radość ze wspinania!

Zapisz się!

Na zajęcia można się zapisać przez Recepcję Fundacji Avalon:

tel. 22 349 97 71, 796 324 328

email: fundacja@fundacjaavalon.pl

Osoby, chcące zapisać się na wspinaczkę, przechodzą najpierw przez bezpłatną konsultację z fizjoterapeutą w Fundacji Avalon. Przed rozpoczęciem trzeba:

      – dostarczyć do Fundacji zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do rehabilitacji, które może uzyskać m.in. od lekarza pierwszego kontaktu

      – opłacić zajęcia (gotówką / przelewem na nr konta wskazany na fakturze otrzymanej od Recepcji Fundacji).

Miejsce:

Centrum Wspinaczkowe On-Sight (ul. Obozowa 60, Warszawa) – obiekt dostosowany architektonicznie do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Kto może wziąć udział?

Na zajęcia mogą uczęszczać osoby od 16 roku życia, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej.

Osoby zapisujące się na zajęcia, zobowiązują się do przestrzegania

Regulaminu korzystania z projektów Avalon Active – FundacjaAvalon.pl