Nasze artykuły

Pod tym linkiem znajdziecie publikacje Kuby Radziejowskiego o wspinaniu. Monografie, literackie, historie. Trochę się tego uzbierało, z racji na długi staż Kuby w górach świata, ale jest ciekawie.
wspinanie dzieci Tekst o tym, jak zacząć wspinanie z dziećmi, opublikowany przez zaprzyjaźniony portal juniorowo.pl Jeśli zastanawiacie się, czy to bezpieczne, jak zacząć i z jakimi kosztami się to wiąże – ten tekst jest dla Was!

Artykuły o nas

O naszym projekcie zaadaptowania warszawskiej Skoczni narciarskiej na wielofunkcyjne centrum wspinaczkowe napisał również ONET oraz Rzeczpospolita.

To był naprawdę dobry pomysł i świetny projekt.  Więcej o pomyśle adaptacji sportowego obiektu na terenie Mokotowa, wtedy podupadającego, a dzisiaj w ruinie  możecie przeczytać TU.

Artykuł portalu naszemiasto o samym projekcie pracowni WWAA, która stworzyła koncepcję architektoniczną obiektu. Koncepcja wygrała niejeden konkurs, natomiast do realizacji projektu nie doszło.

W artykule pada enigmatyczne stwierdzenie, że do realizacji nie doszło z powodów finansowych.  Sytuacja była znacznie bardziej skomplikowana 🙂 

Filmy

MARCIN NA GIEWONCIE

Marzeniem niepełnosprawnego Marcina, który od dziecka porusza się na wózku, było zdobycie Giewontu.  Jesienią 2020 to marzenie pomogli zrealizować wolontariusze Uniwersyteckiego Klubu Alpinistycznego (UKA),  do którego ma przyjemność i przywilej należeć część członków założycieli Skoczni.

Akcję ubezpieczał nasz międzynarodowy przewodnik IVBV – Kuba Radziejowski. Zapraszamy do obejrzenia materiału Polsatu z tej świetnej akcji.

LINK DO FILMU

PROJEKT GÓRA MOŻLIWOŚCI

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia film o jednym z naszych projektów (Góra Możliwości). Można zobaczyć jak działamy na lokalnym, powiślańskim podwórku.  Dzieci, młodzież i ich rodzice w akcji, a w tle niezrównana Siostra Teresa ze zgromadzenia  sióstr miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.