o nas

Slide1

  Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd
                                                          Jan Paweł II

Wspinaczka profilaktyka

Slide 2

        Nie chodzi o to, aby wejść na szczyt, robi się to,
aby stać się kimś lepszym.

                                                          Walter Bonatti

klif_jarek

Slide3

       Podróżować, doznawać wrażeń i uczyć się
– znaczy żyć.

                          Szerpa Tenzing

glajt_start

Slide4

Wspinanie jest dla każdego!

Wspinanie dzieci

zawody

Stowarzyszenie powstało w 2012 r. z inicjatywy kilkorga przyjaciół uprawiających czynnie różne rodzaje wspinaczki. Są wśród nas taternicy, grotołazi, biegacze górscy, doświadczeni alpiniści, instruktorzy wspinaczki sportowej, podróżnicy. Łączy nas to, że lubimy się wspinać i działamy na różnych polach, żeby propagować tę sympatyczną dyscyplinę sportu.

Uprawiamy wspinanie na co dzień, jeśli nie możemy jechać w skałki lub w góry – wspinamy się na ściance. Jeśli pozwala czas i zobowiązania –  eksplorujemy, jeździmy po świecie. Traktujemy wspinaczkę nie tylko jako sport, ale przede wszystkim jako sposób spędzania wolnego czasu.

Naszymi doświadczeniami staramy się dzielić. Organizujemy pokazy slajdów, publikujemy o górach. Część z nas pracuje jako czynni instruktorzy wspinania, w gronie członków mamy również przewodnika wysokogórskiego z międzynarodową licencją IVBV.  Prowadzimy zajęcia indywidualne dla osób niepełnosprawnych, grupowe dla dzieci zagrożonych marginalizacja, seniorów, oraz rekreacyjne – wspinaczkę dla rodzin.