Slide1

  Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd
                                                          Jan Paweł II

Wspinaczka profilaktyka

Slide 2

        Nie chodzi o to, aby wejść na szczyt, robi się to,
aby stać się kimś lepszym.

                                                          Walter Bonatti

klif_jarek

Slide3

       Podróżować, doznawać wrażeń i uczyć się
– znaczy żyć.

                          Szerpa Tenzing

glajt_start

Slide4

Wspinanie jest dla każdego!

Wspinanie dzieci

Wspinaczka OzN, wspinanie osób niepełnosprawnych

Stowarzyszenie powstało w 2012 r. z inicjatywy kilkorga przyjaciół uprawiających czynnie różne rodzaje wspinaczki. Są wśród nas taternicy, grotołazi, biegacze górscy, doświadczeni alpiniści, instruktorzy wspinaczki sportowej, podróżnicy.

Łączy nas to, że lubimy się wspinać i działamy na różnych polach, żeby propagować tę sympatyczną i wielopłaszczyznową dyscyplinę sportu. Wychodzimy z założenia, że każdy się może wspinać i na zajęcia zapraszamy osoby z niepełną sprawnością, seniorów. Wspinanie, poza niesamowitą energią, jaką wyzwala, ma również ogromne walory rehabilitacyjne.

Naszymi doświadczeniami staramy się dzielić. Organizujemy pokazy slajdów, prelekcje i warsztaty w szkołach. Czynnie działamy na rzecz środowiska wspinaczkowego w Polsce. Część z nas pracuje jako czynni instruktorzy wspinania, w gronie członków mamy również przewodnika wysokogórskiego z międzynarodową licencją IVBV.

Prowadzimy zajęcia indywidualne dla OzN, grupowe dla dzieci zagrożonych marginalizacja, seniorów, oraz rekreacyjne – wspinaczkę dla rodzin. Umawiamy się na zajęcia indywidualnie, nie prowadzimy sekcji.